فرش دست بافت ابریشمی

فرش ابریشمی یکی از جمله فرش‌های دست بافتی محسوب می‌شود که نیازمند نگهداری و مراقبت بالا است، به همین دلیل زمان آلودگی باید این فرش‌ها را به یک قالیشویی خوب در تهران بسپارید تا بتوانند به بهترین شکل ممکن فرش شما را از آلودگی‌های موجود پاک سازند.
زمانی که در مورد نظافت و پاکیزگی فرش‌ها آگاهی کافی ندارید باید از یک قالیشویی با سابقه که به مرمت و نگهداری فرش می‌پردازند کمک گیرید. خوشبختانه امروزه سفارش آنلاین قالیشویی شمال تهران و سایر مناطق به راحتی امکان پذیر بوده و افراد پایتخت نشین می‌توانند در صورت نیاز به نظافت فرش‌های خود، از کمک‌های قالیشویی جنوب تهران و سایر مناطق بهره‌مند شوند.

در صورت آسیب فرش باید در اسرع وقت به مرمت آن پرداخت تا از گسترش آسیب جلوگیری شود، بهترین راه برای این امر بهره‌مند شدن از قالیشویی غرب تهران و سایر مناطق است که به طور حرفه‌ای به پاکیزگی فرش کمک می‌کنند. اما ما در این مطلب به برخی از راه‌های مراقبت از این نوع فرش‌ها خواهیم پرداخت.

 

شرایط مناسب برای نگهداری از فرش دست بافت ابریشمی

فرش‌های ابریشمی به دلیل بافت ظریفی که دارند در بخش‌های خاصی از خانه به کار می‌روند. این نوع فرش‌ها دارای تار و پود ظریفی هستند و به هنگام پاکیزگی عمقی آن‌ها باید از خدمات قالیشویی خوب در تهران بهره‌مند شد تا آسیبی به فرش‌ها وارد نشود.
می‌توان فرش ابریشمی را هر چند هفته یک بار جاروبرقی کشید اما یادتان باشد که تنها جارو را بر روی سطح فرش بکشید و آن را بر روی فرش نکوبید. هنگام جارو کشیدن، منگوله‌ها و حاشیه‌های فرش را جارو نکنید و تنها با دست به آرامی، کرک‌های موجود را خارج کنید.

از منابع حرارتی همچون سشوار و آب گرم بر روی فرش ابریشمی استفاده نکنید زیرا گرمای بیش از حد باعث کوچک شدن مواد و کمرنگ شدن رنگ فرش می‌شود. علاوه بر این، هرگز از پاک کننده‌های شیمیایی برای رفع لکه‌ها استفاده نکنید زیرا باعث آسیب یا تضعیف الیاف فرش ابریشمی می‌شوند. توصیه می‌شود فرش‌ها را سالی یک بار به صورت 180 درجه بچرخانید تا ظاهری یکدست داشته باشند.
در صورت امکان فرش‌های ابریشمی را به بخشی از خانه منتقل کنید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشند زیرا در این صورت ماندگاری بیشتری خواهند داشت و منجر به تغییر رنگ فرش نخواهد شد.

چه مراقبت‌هایی برای فرش ابریشمی لازم است؟

مراقبت از فرش ابریشمی

فرش‌های ابریشمی جزو فرش‌های حساس هستند و نگهداری از آن‌ها سخت‌تر از فرش‌های ماشینی است و در صورت آلودگی فرش باید نظافت آن را به عهده قالیشویی خوب در تهران بگذارید تا بتوانند فرش‌تان را بدون هیچگونه آسیب به شما تحویل دهند.

به جهت مراقبت از فرش‌های دست بافت ابرشمی می‌توان موارد زیر را به کار گرفت:

• نگهداری روزانه: جاروکشی مرتب به جهت جلوگیری از تجمع گرد و خاک، جاروکشیدن پشت فرش به منظور جلوگیری از ایجاد گرد و غبار و پناه گرفتن آفات، قرار ندادن فرش ابریشمی زیر پایه مبلمان سنگین و استفاده از صندل و دمپایی بر روی فرش‌ها.
• رطوبت، گرما و نور مستقیم خورشید: ازآنجایی که فرش‌های ابریشمی از مواد طبیعی همچون پشم، پنبه و ابریشم ساخته می‌شوند، در برابر رطوبت پوسیده می‌شوند بنابراین اجازه ندهید در طولانی مدت مرطوب بمانند. از بخارشو بر روی فرش‌های ابریشمی استفاده نکنید زیرا باعث خشک شدن روغن‌های طبیعی پشم فرش می‌شود. نور مستقیم خورشید نیز می‌تواند باعث محو شدن رنگ فرش در طی چندین سال شود.

• حیوانات خانگی: حیوانات خانگی بدون آموزش منجر به خراش و جویدگی فرش‌ها خواهند شد. بیشتر آسیب‌های فرش قابل ترمیم هستند اما در صورتی که به سرعت ترمیم نشوند دچار پوسیدگی و تغییر رنگ می‌شوند؛ به همین دلیل باید برای رفع این مشکل با یک قالیشویی خوب در تهران تماس گرفت.

• پروانه‌ها و آفات دیگر: برای جلوگیری از این امر می‌توانید به طور مرتب جاروبرقی بکشید و از اسپری مخصوص فرش استفاده کنید تا آفات از بین بروند. اگر از نتیجه کار مطمئن نیستید از یک قالیشویی حرفه‌ای همچون قالیشویی غرب تهران و سایر مناطق شهر بخواهید تا مشکل شما را رفع سازند.
رعایت این روش‌ها کمک می‌کند ظاهر فرش‌تان حفظ شود اما در صورت وجود آلودگی بیشتر بر روی فرش باید با یک قالیشویی خوب در تهران تماس گرفته و مشکل خود را به صورت تخصصی رفع کنید.

 

در صورتی که فرش ابریشمی کثیف شد چه باید کرد؟

شستشوی فرش ابریشمی

پیش از هر کاری باید سرعت عمل بالایی داشته باشید و بلافاصله به پاکیزگی فرش بپردازید. برای پاک سازی فرش موارد زیر را انجام دهید:

• از حوله‌های کاغذی یا پارچه سفید استفاده کنید. برای از بین بردن لکه مایع از دستمال کاغذی رنگی استفاده نکنید زیرا ممکن است رنگ آن به فرش آسیب برساند.
• با قاشق، مایع یا غذا را از روی فرش جدا کنید، سعی کنید تا جایی که ممکن است مواد را بردارید اما فشاری به فرش وارد نکنید.
• برای بیرون آوردن مواد از چاقو استفاده نکنید زیرا به توده فرش آسیب می‌رساند.
• حوله را مدام بر روی فرش نکشید زیرا ممکن است به ساختار فرش آسیب برساند و رنگ‌های موجود در آن را تهدید کند.
• اگر لکه‌بر دارید، پیش از هر کاری آن را امتحان کنید.
• از شامپو فرش‌های مناسبی که به تار و پود فرش ابریشمی آسیب نمی‌رسانند استفاده کنید.

از آنجایی که مراقبت و نگهداری از فرش دستبافت سخت بوده و در صورت آلودگی نیاز به پاکسازی حرفه‌ای خواهد داشت، می‌توانید با یک متخصص تماس بگیرید و اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند. قالیشویی توحید یکی از جمله قالیشویی‌های معتبر در این زمینه است که فرش دستبافت شما را با سرعت بالا و با بهترین کیفیت تحویل‌تان خواهد داد.

پاک کردن لکه‌ها از روی فرش ابریشمی به چه شکل است؟

پاک کردن لکه‌ها از روی فرش ابریشمی
موارد زیر می‌تواند در پاکسازی فرش ابریشمی موثر باشد:
– پاک کردن گرد و غبار فرش

• از جاروبرقی با توان مکش و بدون برس استفاده کنید.
• فرش‌های ابریشمی را به آرامی جارو کنید تا به الیاف فرش آسیب نرسد.
• با تکان دادن فرش، گرد و غبار و بوی بد آن را پاک کنید.

– پاک کردن لکه فرش

• لکه‌ها را قبل از قرار گرفتن و اتصال آن‌ها به الیاف ابریشم پاک کنید.
• بقایای مواد جامد روی فرش را با استفاده از قاشق پاک کنید و مراقب باشید که الیاف خراشیده نشود.

– برطرف کردن نشت مایعات

• با فشار ملایم پارچه‌ای تمیز، مایعات را تا حد ممکن جذب پارچه کنید.
• از نوشابه بی رنگ برای پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید.
• جوش شیرین را روی پارچه‌ای تمیز بریزید و لکه را پاک کرده و اجازه دهید در مجاورت هوا خشک شود.
• محلولی مساوی از سرکه سفید و آب درست کرده و آن را بر روی پارچه تمیز بریزید و لکه را پاک کنید و بگذارید در مجاورت هوا خشک شود.

– از بین بردن بوی فرش

• بر روی فرش، جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید 1 ساعت جذب فرش شود و سپس با جارو برقی بدون برس، فرش را جارو کنید.
• محلول آب و سرکه را درون یک اسپری قرار دهید و فرش را با محلول، کمی آغشته کنید و سپس آن را با پارچه‌ای تمیز و خشک به آرامی پاک کنید.

در صورتی که آلودگی فرش‌تان زیاد بود و خودتان نتوانستید آن را پاک کنید، می‌توانید با کمک قالیشویی‌های خوب موجود در شهر سفارش آنلاین قالیشویی شمال تهران و سایر مناطق را انجام داده و فرش‌های خود را به سرعت تحویل قالیشویی مورد نظر داده و در اسرع وقت آن را تحویل گیرید.

برای پاکسازی حرفه‌ای فرش ابریشمی خود چه کنیم؟

پاکسازی حرفه‌ای فرش ابریشمی
توصیه می‌کنیم که به جهت رفع لکه‌های فرش ابریشمی به دنبال یک قالیشویی خوب در تهران باشید که بتوانند به صورت حرفه‌ای به پاکیزگی فرش شما کمک کنند.

الیاف فرش ابریشمی هنگام خیس شدن به راحتی قدرت خود را از دست می‌دهند و از آنجایی که فرش‌های گران قیمتی هستند، بهتر است با بهره گیری از سفارش آنلاین قالیشویی شمال تهران و سایر مناطق در مدت زمان مناسبی فرش خود را بدون آسیب و پاکیزه تحویل گیرید.

یکی از قالیشویی‌هایی متخصص در زمینه پاکسازی انواع فرش‌های دست بافت و ماشینی، قالیشویی توحید است که به دلیل فعالیت در تمامی مناطق تهران می‌تواند سفارش آنلاین قالیشویی شمال تهران و سایر مناطق را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما فراهم سازد. فرقی ندارد که به دنبال یک قالیشویی جنوب تهران هستید یا شمال و سایر مناطق شهر، قالیشویی توحید می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کمک شعب مختلفی که در سراسر شهر دارد به خدمات قالیشویی مورد نظر شما رسیدگی کرده و فرش شما را به مانند روز اول تحویل‌تان دهد.

این قالیشویی با دارا بودن شعب مختلف همچون قالیشویی شرق تهران و سایر بخش‌ها، می‌تواند با توجه به مهارت و تخصصی که در زمینه پاکسازی فرش دارد با نازل‌ترین قیمت ممکن، فرش شما را در مدت زمان کوتاه به صورت سالم و بدون ایراد تحویل‌تان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *