قالیشویی لواسان

قالیشویی لواسان با بیش از 3 دهه فعالیت در حوزه شستشوی فرش و موکت امروزه با متدها و روش های نوین قالیشویی در خدمت همشهریان عزیز می باشد. خدمات شستشوی فرش ما مطابق با اصول مذهبی و به همراه ضمانت نامه کیفیت شستشو می باشد. ما عضو رسمی اتحادیه قالیشویان هستیم و با سرویس شبانه روزی حتی در تعطیلات، می توانیم انواع فرش و موکت های شما را با بالاترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن شستشو دهیم.

خدمات ما علاوه بر قالیشویی شامل موکت شویی و مبل شویی به صورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب می باشد. ما با شستشوی تخصصی انواع فرش های دستبافت و ماشینی، امروزه به عنوان یک قالیشویی خوب در لواسان معرفی شده ایم. ارائه فاکتور رسمی و استفاده از مواد شوینده استاندارد از جمله دیگر ویژگی های خدمات ارائه شده توسط ماست.

لواسان تهران کجاست؟

لواسان تهران کجاست؟

لواسان یکی از مناطق شمال شرقی شهر تهران است که در منطقه 1 شهرداری تهران قرار دارد. لواسانات یکی از بخش های شهرستان شمیرانات است که لواسان مرکز بخش لواسانات می باشد. لواسان نزدیک ‌ترین ییلاق به تهران است که منطقه ای بسیار زیبا و خوش آب و هوا می باشد.

در گذشته لواسان نام کوه دماوند بوده است که پس از آن نام لواسانات بر روی مناطق غربی و جنوب غربی دماوند گذاشته شده است. در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی محدوده لواسان به شهر تبدیل شد. سپس نام روستاهای این محدوده را نیز بر روی محله های آن گذاشتند.

لواسان در ۱۱ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است. از این منطقه بسیار زیبا می توان رودخانه جاجرود و همچنین دریاچه سد لتیان را دید. این منطقه به دلیل نزدیکی به تهران و آب و هوای بسیار عالی، یکی از محلات گران و پرطرفدار است.

لواسان شامل 2 بخش لو و آسان است. لو به معنای لبه و تیغه کوه و آسان به معنای بالا آمدن و بلند شدن است. به طور کلی چنین می‌توان گفت که کلمه لواسان به معنای محل برآمدن خورشید است. از جمله بهترین محله های لواسان می توان به باستی هیلز و عسلک اشاره کرد.

محله لواسان تهران از اطراف به قسمت های زیر محدود می شود:

  • از شمال به کوه ‌های افجه، ورجین، کند و باغدره
  • از جنوب به کوه ‌های تلو، قوچک و زینکوه
  • از شرق به کوه‌ های جاجرود، ایرا و لواسان کوه
  • از غرب به کوه ‌های قصران

نحوه دسترسی به لواسان تهران

همانطور که گفته شد از آن جایی که لواسان یکی از ییلاقات نزدیک و خوش آب و هوای تهران است، دسترسی مناسبی نیز از سایر بخش های تهران دارد.

دسترسی به لواسان با خودروی شخصی: برای رفتن به لواسان می توانید از طریق اتوبان بابایی، خیابان شهید اسدیان، بلوار امام خمینی و خیابان معلم اقدام کنید.

دسترسی به لواسان با مترو: برای رفتن به لواسان با مترو می توانید از طریق خط 2 مترو تهران اقدام کنید.

دسترسی به لواسان با اتوبوس: برای رفتن به لواسان با اتوبوس نیز می توانید از طریق خط 3 اتوبوس تندرو تهران استفاده نمایید.

دسترسی به لواسان با تاکسی: برای رفتن به لواسان با تاکسی نیز می توانید از خطوط تاکسیرانی واقع در بلوار امام خمینی و در نزدیکی میدان گلندوک استفاده کنید و یا از تاکسی های گذری برای رفتن به این محدوده استفاده نمایید.

 

مراکز خرید و اماکن مهم لواسان تهران

1.قلعه باستانی باغ دره

قلعه باستانی باغ دره یکی از آثار تاریخی مربوط به دوران هخامنشیان است که در بخش لواسان واقع شده است. ارتفاع محلی که این قلعه تاریخی بر روی آن قرار دارد، از سطح جاده روستای افجه چیزی حدود ۱۵۰ متر است. این قلعه باستانی در دوران ساسانیان بازسازی شده و تا به امروز بر جای مانده است.

این قلعه در گذشته های دور، بیشتر جنبه نظامی داشته و اهالی روستاهای اطراف در زمان جنگ و ناامنی به آن پناه می برده اند. وسعت این قلعه اگرچه در گذشته زیاد بوده اما امروزه چیزی حدود ۲۰×۱۰ متر می باشد. این اثر تاریخی لواسان در سال ۱۳۸۲ با شماره ۱۰۳۷۵ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2. حمام سبو کوچک

حمام سبو کوچک یکی دیگر از آثار تاریخی محدوده لواسان است که در محله ای با همین نام قرار دارد. حمام تاریخی سبو کوچک متعلق به دوران قاجاریه است. این اثر دتاریخی لواسان نیز در سال ۱۳۸۲ با شماره ۱۰۳۶۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

3. آبشار ناران

آبشار ناران یکی از آبشارهای دائمی محدوده لواسان است که ارتفاعی معادل 10 تا 15 متر دارد. آبشار ناران لواسان ارتفاعی معادل 2286 متر از سطح دریا دارد و در فصل بهار بسیار پرآب است. در حال حاضر دسترسی به این آبشار، تنها از بخش شرقی آن امکان پذیر است. چرا که مابقی قسمت های اطراف آبشار و زمین های سرسبز و زیبای اطراف تحت مالکیت افراد مختلف می باشد.

4. تپه حصارک لواسان

تپه باستانی حصارک لواسان ارتفاعی معادل 1680 متر از سطح دریا دارد. تپه حصارک در گذشته تحت عنوان تپه جاج شناخته می شده است. این تپه اگرچه تنها تپه لواسان نیست اما یکی از مهم ترین تپه های این محدوده می باشد. تپه حصارک در 2 کیلومتری جنوب گلندوئک یعنی مرکز شهر لواسان واقع شده است. این تپه با کمی پیاده روی در خیابان معلم و خیابان دستجرد به راحتی قابل دسترسی خواهد بود.

قدمت این تپه به به هزاره پنجم تا دوران ‌های تاریخی پس از اسلام باز می گردد. این اثر تاریخی لواسان که قدمتی حدود 7 هزار سال دارد، در سال ۱۳۶۵ با شماره  در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

5. کاروانسرای دو برار

کاروانسرای چشمه دو برار در روستای لواسان بزرگ قرار دارد و قدمت آن به دوران صفویه باز می گردد. نام کامل این مکان  کاروانسرای شاه عباسی چشمه دو برار می باشد که بنایی مستطیلی شکل دارد. درب ورودی کاورانسرا در سمت بنای اصلی می باشد. در داخل عمارت این کاروانسرا دو تالار کوچک و بزرگ دیده می شود. تالار بزرگ تر، تالار اصلی این کاروانسرا بوده و تالار کوچک تر با کمی تاخیر پس از ساخت کاروانسرا، احداث شده است.

طاق، گنبدهای عرقچین، تویزه، ایوان نشین ها و … از جمله المان های معماری صفویه هستند که در این کاروانسرا به خوبی قابل مشاهده می باشند. این کاروانسرای تاریخی لواسان در مهر ماه سال ۱۳۸۲ با شماره  در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *