قالیشویی پاسداران

قالیشویی پاسداران با دارا بودن کادری مجرب بیش از 30 سال است که در خدمت همشهریان عزیز تهران، کرج، لواسانات و … می باشد. قالیشویی پاسداران با ارائه خدمات متمایزی نظیر شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستبافت، موکت، مبلمان و همچنین کلیه خدمات ترمیم و رفوگری امروزه به نامی آشنا در بین همشهریان تبدیل شده است.

محله پاسداران

منطقه پاسداران یکی از بخش های لوکس تهران است که ساکنین آن به لحاظ وضعیت اقتصادی عموما از طبقات بالای جامعه هستند. بافت جمعیتی این محدوده از تهران متنوع بوده و اکثر خانواده ها حداکثر قدمتی چندین ساله دارند. در شرق و غرب بخش های شمالی این محله ساختار خیابان ها منظم و عمود بر هم است.

محله پاسداران در گذشته های بسیار دور به نام محله حصار رضابیک و پس از آن به نام خیابان سلطنت آباد شناخته می شد. اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل سکونت افسران ارتش و کارمندان و کارکنان کارخانه مهمات سازی ارتش در این محدوده، نام این منطقه به پاسداران تغییر کرد.

پاسداران در شمال شرقی شهر تهران واقع شده است و در مرز منطقه‌ی 3 و 4 شهرداری تهران قرار دارد که از اطراف به مناطق مختلف زیر محدود می شود:

  • از شمال به محله نیاوران (منطقه 1)
  • از جنوب به محله مهران (خواجه عبدالله انصاری)
  • از شرق به محله حسین آباد ـ مبارک آباد (منطقه 4)
  • از غرب به محله دروس

دسترسی به خیابان پاسداران

محله پاسداران،قالیشویی محله پاسداران

پاسداران به لحاظ دسترسی به سایر بخش های تهران، یکی از بهترین خیابان ها است. این محله با عدم قرارگیری در طرح ترافیک دسترسی آسانی را با خودروی شخصی برای شما فراهم می کند اما دقت کنید که این منطقه معمولا ترافیک زیادی دارد.

دسترسی به پاسداران با خودروی شخصی

برای رسیدن به این خیابان طولانی تهران با خودروی شخصی، می توانید از بزرگراه صدر، صیاد شیرازی و امام علی استفاده کنید.

دسترسی به پاسداران با مترو

برای رسیدن به پاسداران با مترو می توانید از خط 3 مترو تهران استفاده کنید و در ایستگاه نوبنیاد پیاده شوید. همچنین ایستگاه های متروی زین الدین، هروی و حسین آباد هم می توانند شما را به خیابان پاسداران برسانند.

دسترسی به پاسداران با بی آر تی

وجود خطوط اتوبوس و BRT با مقصد بلوار صبا، رسالت، بزرگراه شهید بابایی، پایانه تجریش و بزرگراه شهید صدر در پاسداران باعث شده تا شما بتوانید به راحتی از پاسداران به مناطق مختلف شهر دسترسی پیدا کنید.

دسترسی به پاسداران با تاکسی

پایانه‌ تاکسیرانی میدان نوبنیاد و همچنین چهارراه پاسداران با دارا بودن خطوط تاکسی متعدد می توانند شما را به نقاط مختلف شهر برسانند.

مراکز خرید و اماکن مهم محدوده پاسداران

1. باغ و عمارت عین ‌الدوله

عکس-عمارت-عین-‌الدوله-تهران

این باغ که به عنوان عمارت ضرابخانه نیز شناخته می شود یکی از بناهای مربوط به دوره قاجار است. این عمارت در سال 1377 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. این محل در گذشته درواقع به عنوان کارخانه ضرب سکه بوده است و از آن جایی که فاصله زیادی با شهر داشته و کارگران کارخانه مجبور به طی مسافت طولانی تا ضرابخانه بوده اند، در اطراف این محل، در زمان پهلوی، خانه های سازمانی ساخته شدند. رفته رفته این محله در اطراف ضرابخانه 5 هکتاری گسترش یافت و امروزه با عنوان محله پاسداران شناخته می شود.

2.پارک پایداری

این بوستان پاسداران در سال 1386 در زمینی به مساحت 13880 متر مربع ساخته شد. بوستان پایداری در گذشته به نام بوستان زمرد شناخته می شد و امروزه نیز به دلیل حضور ورزشکاران، برخی از ساکنین این منطقه، ان را با نام پارک ورزشکاران می شناسند. “فرهنگسرای رسانه و شبکه‌ های اجتماعی”  حاضر در این بوستان تهران، محل مناسبی برای برگزاری همایش ‌های فرهنگی و ملی، تئاتر و برنامه‌ های مختلف کتاب‌ خوانی و… است. همچنین نشست‌ های خبری در زمینه های مختلف همچون ادبیات، هنر، سینما و … نیز در این فرهنگسرای پارک پایداری برگزار می‌شوند.

زمین بازی کودکان، کتاب ‌فروشی، بخش موسیقی و بخش لوازم‌ التحریر از دیگر قسمت های پارک پایداری پاسداران است.

3. مرکز خرید برج سفید

مرکز خرید پاسداران که در نزدیکی برج سفید پاسداران واقع شده، گاهی اوقات به نام مرکز خرید برج سفید نیز شناخته می شود. این مرکز خرید یکی از مراکز خرید محدوده پاسداران است که در 2 طبقه بنا شده است. این مجتمع تجاری با تعداد زیادی فروشگاه پوشاک و زیورآلات با برند های معتبر و شناخته شده، همه روزه پذیرای مشتریان مختلف از سرتاسر تهران و یا سایر شهر ها و کشور ها می باشد.

4. موزه‌ فرش رسام عرب‌ زاده

سید ابوالفتح زیدی لطیفی معروف به رسام عرب زاده یکی از طراحان فرش صاحب سبک کشور ایران است که اولین آموزشگاه قالی بافی در پایتخت را بنا نمود. وی در سال های آخر عمر خود با مشارکت شهرداری تهران در محدوده پاسداران موسسه ای بنا کرد که تحت عنوان “بنیاد فرهنگی و هنری فرش رسام عرب زاده” نامگذاری شد. به دنبال تاسیس این مرکز هنری، استاد رسام عرب زاده 66 قطعه از فرش های دستبافت خود را به این بنیاد اهدا نمود.  پس از آن، بنیاد فرهنگی- هنری فرش رسام عرب زاده در سال 1373 با تاسیس موزه فرش هنری، تمام آثار این استاد بزرگ را در این موزه به نمایش گذاشت. استاد عرب زاده در سال 1375 دار فانی را وداع گفت.

5. کاخ سلطنت آباد

این کاخ یکی دیگر از مکان های دیدنی محله پاسداران تهران است که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد. این بنا در سال 1305 قمری تاسیس شد و در سال ۱۳۳۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. تاجگذاری احمد شاه قاجار و محاکمه دکتر محمد مصدق 2 رویداد بزرگی هستند که در این مکان تاریخی انجام شده است.

چرا شستشوی منظم فرش اهمیت دارد؟

چرا شستشوی منظم فرش اهمیت دارد؟

اگرچه خانواده ها معمولا فرش های خود را به صورت سالیانه می شویند و گاهی حتی شستشوی سالیانه فرش نیز صورت نمی گیرد. اما دقت کنید که شستشوی فرش یکی از کارهای ضروری برای داشتن خانه ای تمیز و عاری از آلودگی است. درواقع از آن جایی که فرش ها بیشترین ارتباط را با افراد خانه و همچنین مهمانان و کودکان دارند، بنابراین بیشترین میزان آلودگی ها را به خود جذب می کنند.

الیاف فرش ها می توانند مرکز آلودگی های محیط باشند. گرد و غبار، ویروس ها، میکروب ها و سایر میکروارگانیسم ها به خوبی می توانند در پرز فرش ها زندگی کنند. این آلودگی ها با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و جاروبرقی کشیدن نیز نمی تواند آن ها را از بین ببرد.

شستشوی مداوم فرش ها می تواند به عنوان قسمت مهمی از تهویه مطبوع فضای شما باشد. فرش های آلوده هوایی ناسالم را در فضا ایجاد کرده و می توانند باعث انواع حساسیت ها در افراد شوند. همچنین از آن جایی که کودکان، به خصوص کودکان نوپا در ارتباط مستقیم با فرش هستند، فرش های ناسالم می توانند منشا بسیاری از بیماری ها برای کودکان دلبند شما باشند.

از طرف دیگر شستشوی غیر اصولی و سطحی فرش در منزل نه تنها باعث از بین بردن آلودگی ها نخواهد شد، بلکه احتمال آسیب به بافت فرش را نیز افزایش می دهد. شستشوی خانگی فرش معمولا نمی تواند میکروب ها، باکتری ها و سایر آلودگی های پنهان فرش را تمیز کند. بنابراین انتخاب یک قالیشویی خوب در پاسداران اهمیت به سزایی دارد. شستشوی عمیق فرش به کمک قالیشویی پاسداران نه تنها باعث حفظ زیبایی فرش می شود، بلکه به حفظ دوام و طول عمر فرش شما نیز کمک می کند.

شستشوی عمیق فرش با قالیشویی توحید

شستشوی عمیق فرش با قالیشویی توحید در منطقه پاسداران

قالیشویی توحید عضو رسمی اتحادیه قالیشویی تهران بیش از 30 سال است که در زمینه شستشوی انواع فرش و موکت فعالیت دارد. ما در قالیشویی توحید همواره تلاش کرده ایم تا با ارائه خدمات با کیفیت در حوزه شستشوی فرش و همچنین برطرف کردن نیاز های مشتریان در تمام زمینه های شستشو شامل انواع موکت شویی، مبل شویی و حتی تعمیر و ترمیم فرش، خدمات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

هدف تمام فعالیت های ما رضایت مشتریان بوده است. به همین سبب امروز با افتخار، تندیس واحد نمونه سال های 96، 97 و 98 از طرف اتحادیه را در کارنامه خود داریم و همچنان در حال خدمت رسانی به شما هستیم. خدمات ما به صورت 24 ساعته حتی در روز های تعطیل و به سرعت (ظرف حداکثر 72 ساعت) ارائه می شود.

قالیشویی توحید با دارا بودن شعب مختلف در سراسر شهر تهران، کرج، لواسانات و … انواع خدمات خود را با کیفیت و سرعت بالا انجام می دهد. تکنسین های حرفه ای ما به کمک دستگاه های پیشرفته و به روز قالیشویی، در تلاش هستند تا خدمات با کیفیتی را در سریع ترین زمان ممکن به شما ارائه نمایند.

سوالات متداول

آیا امکان سفارش آنلاین در قالیشویی پاسداران وجود دارد ؟

بله،با مراجعه به قسمت سفارش آنلاین سایت و پر کردن فرم مربوطه همکاران ما جهت هماهنگیهای لازم شما تماس خواهند گرفت.

چگونه می توانم استعلام قیمت کنم ؟

کافیست عدد 5 را به سامانه پیامکی ما به شماره 100009596 ارسال نمایید تا همکاران ما با شما تماس حاصل نمایند.

آیا قالیشویی پاسداران دارای مجوز می باشد؟

قالیشویی طرشت یکی از شعبات قالیشویی توحید می باشد که قالیشویی توحید عضو اتحادیه قالیشویی تهران کد 19 می باشد و وب سایت این قالیشویی دارای نماد اعتماد و لوگوی ساماندهی می باشد.

آیا امکان پرداخت انلاین در شعبه قالیشویی پاسداران وجود دارد؟

بله در سایت در قسمت پرداخت آنلاین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *