قالیشویی

 

کارخانه قالیشویی توحید

فرش‌ها یکی از دارایی‌های ارزشمند خانه ما هستند. آن‌ها به خانه ی ما رنگی جدید می بخشند و در شیوه زندگی ما تاثیر به سزایی دارند. نگه داری از فرش‌ها در طول تاریخ دستخوش تغییراتی شده است که می توان گفت در مسیری مثبت قرار داشته است. قالیشویی توحید یکی از پیشگامان استفاده از روش‌های مدرن شستشوی قالی بوده است. شستشوی فرش‌ها از حالت سنتی که وقت بسیار می گرفت و آب بسیار مصرف می‌شود، به سمت مکانیزه و اتوماتیزه پیش رفته است. روش‌های نوینی که در آن مصرف آب و انرژی کاهش یافته و در عین حال فرآیند آن سریع‌تر شده است. در این محتوای قصد داریم تا شما را با خدمات قالیشویی  آشنا کنیم.

بزرگترین و مجهزترین قالیشویی

فرش و قالی از اقلامی هستند که از قدیم ایام زینت بخش خانه‌های ما بودند. و از همان زمان که فرش‌ها به صورت دستی بافته می شدند، نگهداری و شستشوی آن‌ها در زمان‌های خاص به خصوص در نزدیک اعیاد مورد توجه اهالی خانه‌ها بود. منتها اکنون فرش‌ها دیگر مثل سابق تنها دست بافت نیستند و البته فرش هر منطقه در همه جا به فروش می رسد و نگهداری و شستشوی هر فرش می تواند با دیگری متفاوت باشد. به‌علاوه، با گسترش شهرها و آپارتمان نشینی دیگر سبک قدیم قالیشویی پاسخگو نخواهد بود. مردم در قدیم قالی‌ها را در نزدیک رودخانه‌ها یا حیاط خود با آب و صابون می شستند و می گذاشتند تا در نور خورشید خشک شود.

این کار در دنیای امروز تقریبا عملی نیست. افراد درگیر کارهای مختلفی هستند و فرصت کمی برای انجام چنین کاری دارند. مصرف آب و هزینه‌های نیز از موانع دیگر روش سنتی است. در اینجاست که مراکز حرفه‌ای قالیشویی پیشرفته و مدرن وارد بحث می شوند. مرکز قالیشویی توحید یکی از مراکز مجهز به سیستم‌های اتوماتیک همراه با متخصصان حرفه‌ای است. این مجموعه چندین سال با ارائه بهترین خدمات توانسته است تا در میان مشتریان خود محبوب شود.

خدمات حرفه‌ای  قالیشویی توحید

• شستشوی انواع فرش ابریشمی، دستباف و ماشینی
• ارائه خدماتی همچون مبل شویی، موکت شویی، لکه گیری فرش، ترمیم ریشه فرش، رفع بید زدگی فرش
• لکه گیری فرش، ترمیم ریشه فرش، رفع بید زدگی و…
• دستگاه‌های اتوماتیک پیشرفته
• مواد شوینده مجاز با بالاترین کیفیت
• وقت شناسی و تحویل به موقع
• هزینه‌های منطبق بر نرخ اتحادیه قالیشویان و همراه با فاکتور واضح
• ضمانت خدمات: شستشوی مجدد فرش و مبل به صورت رایگان در صورت ناراضی بودن مشتری
• دارای جواز کسب از اتحادیه
• دارای چندین شعب در شهر تهران: قالیشویی شمال تهران، قالیشویی شرق تهران، قالیشویی غرب تهران، قالیشویی جنوب تهران

• برخورد محترمانه تمامی پرسنل با مشتری

• استفاده از متخصصین در زمینه شستشوی انواع فرش ابریشمی ، دستبافت و ماشینی

• به کارگیری از پیشرفته ترین دستگاه های قالیشویی

•رعایت بهداشت از صفر تا صد قالیشویی

•تحویل به موقع فرش به مشتری

•ارائه رسید و فاکتور به صورت شفاف و واضح

•دریافت فرش برای شستشو در زمان تعیین شده توسط مشتری

•تحویل فرش در زمان مشخص شده از طرف قالیشویی

•با رعایت و اجرای تمامی مراحل بالا خود را در افکار عمومی حک کنید.

 

 

 

قالیشویی منتخب

 

قالیشویی مدرن

تفاوت قالیشویی سنتی و مدرن 

شاید بخواهید بدانید تفاوت قالیشویی سنتی و مدرن در چیست؟ و مراحل قالیشویی امروزه شامل چه مواردی می‌شود؟ در پاسخ به این سوال‌ها باید بگویم که شستشوی هر نوع فرش می تواند متفاوت باشد. به صورت که شستشوی یک فرش دستباف و قدیمی با یک فرش ماشینی تفاوت بسیاری خواهد داشت. فرش‌های قدیمی توسط متخصصان حرفه‌ای در قالیشویی توحید معمولا به طور دستی و با دقت بالا شستشو می شوند تا تار و پود آن‌ها دچار صدمه‌ای نشود؛ یکی از قالیشویی‌های شرق تهران که در این زمینه مهارت بسیار دارد.

شستشوی قالیشویی

در شستشوی قالیشویی ابتدا نوع فرش بررسی می‌شود تا در صورت نیاز ترمیم یا رفو گری انجام شود. در رفو گری به ترمیم و اصلاح انواع آسیب‌های که به فرش و قالی وارده شده است می پردازند. این حالت طبیعی است که اگر عمری از فرش شما گذشته باشد دچار آسیب دیدگی و خرابی شود. امّا اگر در زمان‌های معین به آن رسیدگی نشود ممکن است آسیب‌ها بیشتری به تار و پود فرش وارد شود. پس از آن پرداخت و مو گیری نیز انجام خواهد شد. فرش‌های گره دار یا پرزدار پس از بافت روگیری یا پرداخت می شووند. به این معنا که پرز گره‌ها با قیچی در ارتفاع مناسب کوتاه می شوند. انجام این عمل باعث می‌شود تا نقوش فرش بهتر جلو می کند.

خاک گیری قالی

سپس مرحله خاک گیری با تهجیزات مدرن انجام می‌شود. این دستگاه‌ها به طوری طراحی شدند تا به بافت فرش آسیب نرسانند. فرش‌های که رنگ می دهند و فرش‌های دستباف وارد مرحله تثبیت رنگ می شوند. رنگ برداری توسط متخصصان و کارشناسان با تجربه قالیشویی توحید، در قالیشویی غرب تهران و شعب دیگر این مجموعه، انجام می‌شوند. مرحله رنگ برداری به این سبب انجام می‌شود تا در فرآیند شستشو رنگ‌ها قاطی یکدیگر نشوند.

لکه برداری فرش

پس از آن لکه برداری انجام می‌شود تا با نوع لکه‌های که بر فرش ایجاد شده است نوع مواد شوینده انتخاب شود. انتخاب نوع شوینده بسیار مهم است. اگر شوینده ی اشتباه انتخاب شود به بافت فرش آسیب وارد شده و لکه‌ها نیز به درستی پاک نمی شوند. قالیشویی توحید متعهد است که از بهترین مواد شوینده استفاده می کند.سپس، مرحله شستشو با شوینده‌های مخصوص و تجهیزات مدرن شستشو آغاز می‌شود. مرحله آبکشی کاملا اسلامی صورت می‌گیرد. یکی از تفاوت‌های قالیشویی سنتی و مدرن همین مرحله آبکشی است. در شیوه ی مدرن میزان مصرف آب کنترل می‌شود تا صرفه جویی شده و به محیط زیست آسیب کمتری وارد شود.

در آخر مرحله خشک کردن فرش‌ها انجام می‌شود که برعکس سابق که فرش‌ها را زیر تابش خورشید پهن می کردند و آب و هوا تاثیر زیادی در خشک شدن فرش‌ها داشت، در اینجا دستگاه‌های پیشرفته آبگیری و گرم خانه‌های ویژه فرش را خشک می کنند. قالیشویی شمال تهران و شعب دیگر مجموعه توحید همگی دارای این تجهیزات هستند.

قالیشویی مجاز

قالیشویی مجاز

کارخانه قالیشویی توحید با کسب مجوز به شماره کد 19 از اتحادیه قالیشویان از 1367  تا کنون، در زمینه قالیشویی خدمت می کند.

دارای نماد اعتماد الکترونیک کسب و کار  از مرکز مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می باشد.

قالیشویی توحید دارای نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال ) می باشد.

 

خدمات قالیشویی توحید برای فرش و قالی

قالیشویی توحید با داشتن مجوز رسمی اتحادیه قالیشویی تمام مراحل گفته شده را دقت بالا و رعایت تمام نکات بهداشتی انجام می دهد. علاوه بر ارائه خدمات تخصصی، وقت شناسی هنگام دریافت و تحویل فرش‌ها و مبلمان از جنبه‌های مثبت این قالیشویی است. در انتها نیز با ارائه فاکتوری مشخص و واضح تمام موارد انجام شده را همراه با نرخ مصوب اتحادیه ارائه خواهند داد. در صورتی که مشتری از کار انجام شده راضی نباشد، مجموعه توحید ضمانت خدمات ارائه می دهد. این ضمانت شامل شستشوی مجدد فرش و مبل به صورت رایگان است. این مجموعه در تهران دارای شعبه‌های مختلفی است که می توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

 

 

 

خوشحال میشویم هرگونه انتقاد و پیشنهادی در این بخش دارید  از طریق تماس تلفنی با مدیریت قالی شویی توحید  یا با پر کردن فرم زیر ما را در خصوص خدمات بهتر  یاری نماییدو این اطمینان را به شما میدهیم این پیامهای توسط مدیریت مجموعه مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *